Usługi

Zespół specjalistów warszawskiej Kliniki Estedentica korzysta z najnowszych zdobyczy techniki, prowadzi Pacjenta według szczegółowo ułożonego planu leczenia, obejmującego diagnostykę, profilaktykę i specjalistyczne zabiegi chirurgiczne (m.in. plastykę dziąseł i kości), estetyczne (np. prace protetyczne) oraz implantologiczne. W naszej klinice leczenie stomatologiczne nie ogranicza się tylko do usunięcia problemu czy uśmierzenia bólu.

Panel Pacjenta

   

Diagnostyka

Precyzyjna diagnostyka to kluczowy element profesjonalnego leczenia.

Poza wiedzą i doświadczeniem lekarzy, trafna i pełna diagnoza uzależniona jest w dużej mierze od odpowiedniego wyposażenia gabinetu stomatologicznego.

W Klinice Estedentica dysponujemy jednym z najnowocześniejszych TOMOGRAFÓW 3D wiązki stożkowej (CBCT) w Polsce. Duże pole obrazowania 140 x 100 mm pozwala na obrazowanie obu łuków zębowych, stawów skroniowo-żuchwowych lub zatok oraz kręgosłupa szyjnego.

Niezwykła czułość sensora i krótki czas skanu pozwala na stosowanie niskich dawek promieniowania - kilkadziesiąt razy niższych od tradycyjnej tomografii medycznej - przy bardzo wysokiej rozdzielczości obrazu.

W Klinice dysponujemy również precyzyjnym, nowoczesnym sprzętem optycznym i zaawansowanym sprzętem radiologicznym wspomaganym przez systemy komputerowe.

 • Pierwsza grafika sekcji Diagnostyka
 • Druga grafika sekcji Diagnostyka
 • Trzecia grafika sekcji Diagnostyka


Profilaktyka

Zapraszamy do wizyty w gabinecie wyposażonym w specjalistyczny sprzęt dedykowany higienie jamy ustnej.

W Klinice Estedentica zabiegi usuwania kamienia, czyszczenia ultradźwiękami (skaling), piaskowania i polerowania szkliwa wykonują tylko doświadczone dyplomowane higienistki. Dodatkowo, wraz z instruktażem higieny jamy ustnej zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, pomagają dobrać odpowiednie przybory do higieny jamy ustnej i zębów.

 • Pierwsza grafika sekcji Profilaktyka
 • Druga grafika sekcji Profilaktyka
 • Trzecia grafika sekcji Profilaktyka


Stomatologia estetyczna i wybielanie

W Klinice Estedentica potrafimy sprawić, że Twój uśmiech stanie się piękny!

Nasi specjaliści przeprowadzą estetyczną korektę kształtu dziąseł, dokonają zmiany kształtu Twoich zębów, zharmonizują linię uśmiechu i usuną przebarwienia, wykorzystując najnowocześniejsze technologie i materiały stomatologiczne.

Zapraszamy również do skorzystania z zabiegów bezpiecznego laserowego wybielania za pomocą systemu BriteSmile, dostępnego jedynie w kilku klinikach stomatologicznych na terenie Polski.

 • Pierwsza grafika sekcji Stomatologia estetyczna i wybielanie
 • Druga grafika sekcji Stomatologia estetyczna i wybielanie


Implantologia

W Klinice Estedentica w Warszawie stosujemy jeden z najlepszych systemów implantologicznych Astra Tech Dentsply z aktywną powierzchnią tytanową integrującą się z ludzką strukturą kostną.

Taki implant umieszczony w kości zapobiega jej zanikowi i zapadaniu się wyrostka, co z kolei zatrzymuje proces zapadania warg i tworzenia się zmarszczek wokół ust. Implant wygląda
i funkcjonuje jak niezależny prawdziwy ząb.

Proces wszczepienia implantów przeprowadzony w klinice w Warszawie rekomendujemy
w uzasadnionych przypadkach - gdy zachowanie własnego biologicznego korzenia zęba nie jest możliwe. Implanty stosujemy zarówno przypadkach pojedynczych braków zębowych, jak i wielu zębów.

W Klinice Estedentica w Warszawie oferujemy jedynie najlepsze i najbezpieczniejsze systemy implantów.

Współpracują z nami wybitni warszawscy stomatolodzy w zakresie implantów w systemach Cerm, Astra, których bogate doświadczenie gwarantuje najwyższą skuteczność, nawet przy najbardziej skomplikowanych zabiegach.

 • Pierwsza grafika sekcji Implantologia
 • Druga grafika sekcji Implantologia
 • Trzecia grafika sekcji Implantologia


Chirurgia

Zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w specjalnie przygotowanym gabinecie o podwyższonych standardach septyki i antyseptyki, co pozwala na bezpieczne wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych operacji stomatologicznych.

W Klinice Estedentica wykonujemy najczęściej: • zabiegi sterowanej regeneracji kości, • zabiegi regeneracji tkanek, • podnoszenie zatoki szczękowej, • plastykę dziąseł i kości, • resekcje i usuwanie torbieli, • ekstrakcje i hemisekcje, • podcinanie wędzidełek, • chirurgiczne usuwanie zębów mądrości.

 • Pierwsza grafika sekcji Chirurgia
 • Druga grafika sekcji Chirurgia
 • Trzecia grafika sekcji Chirurgia


Periodontologia

Doświadczenie naszych specjalistów w dziedzinie periodontologii jest gwarancją pomocy w przypadkach krwawienia z dziąseł przy szczotkowaniu zębów, obrzęku, krwawienia i bólu dziąseł, ruchomości jednego lub wielu zębów, odsłonięcia szyjek jednego lub większej liczby zębów czy problemów z nieświeżym oddechem i wielu innych bardziej skomplikowanych przypadków.

Proces leczenia zawsze poprzedzony jest kompleksową diagnostyką w celu precyzyjnego zidentyfikowania przyczyn i prawidłowego zaplanowania postępowania. Składa się ono z wielu etapów, począwszy od profesjonalnej higieny jamy ustnej w gabinecie i nauki prawidłowego szczotkowania, aż po zabiegi chirurgiczne – wszystko pod kontrolą periodontologa.

 • Pierwsza grafika sekcji Periodontologia
 • Druga grafika sekcji Periodontologia
 • Trzecia grafika sekcji Periodontologia


Protetyka

Protetyka wymaga od naszych lekarzy specjalistów nie tylko wiedzy i doświadczenia stomatologicznego, ale również znakomitego wyczucia barw, kształtu i estetyki.

W Klinice Estedentica w Warszawie wszystkie prace protetyczne są wykonywane przy użyciu komputerowej techniki CAD/CAM. Wykorzystujemy jeden z niewielu dostępnych w Polsce Skanerów Stomatologicznych 3D Trios firmy 3Shape. W klinice Estedentica w Warszawie dentyści zwracają uwagę na wszystkie szczegóły – począwszy od idealnej szczelności uzupełnień protetycznych, układu zgryzu i obciążeń poszczególnych zębów, aż po kształt koron, współgranie z linią uśmiechu i modelowanie struktury wypełnień protetycznych.

Pacjentom zarówno z Warszawy, jak i z całej Polski oferujemy przygotowanie rzeczywistych modeli docelowych uzupełnień protetycznych w kilku rekomendowanych wersjach estetycznych.

Gwarantujemy trwałość i wyjątkową estetykę prac protetycznych wykonywanych w klinice Estedentica w Warszawie.

 • Pierwsza grafika sekcji Protetyka
 • Druga grafika sekcji Protetyka
 • Trzecia grafika sekcji Protetyka


Licówki ceramiczne

Klinika Estedentica jest jednym z niewielu miejsc w Polsce, w którym wykonuje się licówki z ultracienkiej ceramiki.

Nasi Pacjenci nie muszą się obawiać drastycznego zeszlifowania własnych zębów w celu przygotowania do zabiegu, jak to miało miejsce w przypadku użycia tradycyjnych licówek. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii możliwe jest osiągnięcie wyjątkowego efektu estetycznego – pięknych białych zębów i naturalnego wyglądu, bez drastycznej ingerencji stomatologicznej.

 • Pierwsza grafika sekcji Licówki ceramiczne


Endodoncja z mikroskopem

Endodoncja jest obecnie bardzo zaawansowaną technologicznie dziedziną stomatologii, dlatego leczenie endodontyczne wymaga bardzo dużych kompetencji specjalistycznych.

W Klinice Estedentica nasi specjaliści pracują w powiększeniu, korzystając z lup i mikroskopów stomatologicznych, dzięki czemu mogą przeprowadzać leczenie z precyzją niedostępną jeszcze kilka lat temu. Używamy wyłącznie sprawdzonych i nowoczesnych narzędzi niklowo-tytanowych, wyjątkowo giętkich i wytrzymałych, oraz systemów ultradźwiękowych.

Przestrzegamy sterylności i procedur opracowywania kanałów, każdorazowo wyjaławianych dedykowanymi preparatami.

Do wypełniania używamy innowacyjnego systemu B i Obtury, zapewniających szczelne wypełnienie i brak przebarwień. Efekty kontrolujemy przy pomocy systemu radiowizjografii zintegrowanego z unitem stomatologicznym. System ten zapewnia bardzo bezpieczną dawkę promieniowania na poziomie setnych części dawki tradycyjnego RTG.

Ząb wyleczony kanałowo stanowić będzie pełnowartościowy filar do odbudowy protetycznej za pomocą wkładu i korony. Jest to tańsza i klinicznie często lepsza dla Pacjenta metoda niż wszczepienie implantu.

 • Pierwsza grafika sekcji Endodoncja z mikroskopem
 • Druga grafika sekcji Endodoncja z mikroskopem
 • Trzecia grafika sekcji Endodoncja z mikroskopem


Ortodoncja

Stosowane w Klinice Estedentica nowoczesne technologie ortodontyczne pozwalają na przywrócenie prawidłowego układu uzębienia osobom w każdym wieku – nie tylko z przyczyn estetycznych, ale również w celu przywrócenia poprawnych funkcji żucia.

Często leczenie ortodontyczne jest niezbędne dla poprawnego wyprowadzenia obciążeń przenoszonych przez uzębienie, co wpływa zarówno na ścieranie zębów, jak i na trwałość innych prac protetycznych i implantologicznych.

Dbając o uzyskanie profesjonalnego efektu, leczenie ortodontyczne w uzasadnionych przypadkach uzupełniamy kompleksowym leczeniem protetycznym oraz periodontologicznym.

 • Pierwsza grafika sekcji Ortodoncja
 • Druga grafika sekcji Ortodoncja


Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza pozwala na wczesnym etapie rozwoju chorób zębów doprowadzić do wyleczenia i zachowania własnego naturalnego uzębienia.

Zapraszamy do Kliniki Estedentica na okresowe przeglądy stomatologiczne, zapewniając wczesne wykrycie zmian próchnicowych. Pamiętajmy, że wczesne leczenie niewielkich zmian próchnicowych jest wielokrotnie tańsze niż zaniedbane leczenie kanałowe, protetyczne czy implantologiczne.

 • Pierwsza grafika sekcji Stomatologia zachowawcza
 • Druga grafika sekcji Stomatologia zachowawcza


Stomatologia dziecięca

Objęcie dziecka opieką stomatologa w odpowiednim czasie jest niezwykle ważne dla dalszego prawidłowego rozwoju i funkcjonowania jego uzębienia.

Kontakt z małym Pacjentem zaczynamy zawsze od adaptacji i oswojenia z nowym miejscem, jakim jest gabinet stomatologiczny. Jednocześnie prowadzimy rozmowy z rodzicami, objaśniając sposoby wprowadzenia malucha w świat stomatologii.

Wizyta w Klinice Estedentica nie wiąże się z bólem, co więcej – może być przyjemną zabawą i nowym doświadczeniem dla małego Pacjenta.

 • Pierwsza grafika sekcji Stomatologia dziecięca
 • Druga grafika sekcji Stomatologia dziecięca


CT 3d CT 3d

TOMOGRAFIA


IMPLANTY IMPLANTY

ASTRA - DENTSPLY